MolenDance // Parcours
Maak uw keuze en trek uw sport- of dansschoenen aan!
Om te beginnen, mag u het geleid parcours Molenbeek: A Dancing Mania Story niet missen. Aan de hand van dit parcours kunt u de dansgeschiedenis van Molenbeek ontdekken om 12u45.
Vanaf 13u00 kunt u deelnemen aan de ‘MolenDance’ activiteiten die u op de kaart van een lusvormig parcours kunt uitpikken. U kan op elke plaats wat tijd doorbrengen. Wie niet graag rondzwerft, kan een plaats uitkiezen en er de hele namiddag vertoeven.
Om dit parcours in schoonheid af te ronden, spreken we af om 18u00 op de brug van de Vlaamse Poort voor de flash mob en om er te ontdekken wie de laureaat van de All Styles Dance Battle wordt.
1. Vlaamsepoort : MEETING POINT
12.45 Molenbeek : A Dancing Mania Story (AlterBrussels asbl & Collectif en Transit) outdoor rondleiding - duur 1u30
13.00 Équilibre(s) sur cordes (1ère partie) (Cie Les Cliquets)
13.20 Argentijnse tango: demos
13.45 Ka-ndombe de Bruselas : Uruguayaanse trommels
14.00 Radio Mukambo (DJ Benjaflor): world- fusionmuziek, Afro-Latinomuziek & en animatie met Latinodansen
15.00 Équilibre(s) sur cordes (2ème partie) (Cie Les Cliquets)
15.15 Radio Modern (DJ Nasty Bartender) + demos Lindy Hop (Apollo Swing)
16.30 Radio Mukambo (DJ Benjaflor) : Afro- Braziliaanse muziek
17.15 Terra Brazil : Braziliaanse dans en percussie
18.00 Afsluiting van het parcours
Flash Mob - Slayers Crew (collectif Impulsion) - All Styles Dance Battle : proclamatie van de laureaat
2. La Fonderie : TANGO BRASERO 27 Ransfortstraat
14.00 > 17.00 Tango-initiatie (Alma Del Sur asbl)
17.00 > 20.00 Asado (Urasol asbl) : Uruguayaanse BBQ en muziekgroep (Ka-ndombe de Bruselas)
20.00 > 00.00 Milonga (Tango Tinto & DJ Andres)
00.00 After Party (DJ Andres)
3. Café Italo belge : DANCE @ CAFÉS 29 Delaunoystraat
Actie zoekt burger (Liévine Hubert, Sema Ustin, Angel Kaba, Pitcho Womba Konga, Yassin Mrabtifi)
15.00 > 15.20 actie II
17.00 > 17.20 actie IV
4. Hertogin van Brabantplaats : PARTICIPATIEVE DANS
13.00 > 17.00 Tresse à 5 voies (Thierry De Mey - Charleroi Danses) : interactieve stadschoreografie
5. La Raffinerie : CHARLEROI DANSES
HEDENDAAGSE DANS 21 Manchesterstraat
13.00 > 17.00 Idill : kortfilms, selectie 2011 (herhalingen)
13.00 > 19.00 From Inside (Thierry De Mey) : interactieve video- installatie
14.00 > 14.30 Autour du Yoga (Stephane Bourhis) Showing workshop
15.00 > 15.30 Stepping Stones : (Grégory Grosjean & Martin Kilvady) : participatieve show
16.00 > 16.20 Each Today is Yesterday's Tomorrow (Pierre Droulers & Youness Khoukhou)
16.30 > 17.20 Clapping (Mauro Paccagnella) : participatieve show
17.00 > 17.30 Stepping Stones : (Grégory Grosjean & Martin Kilvady) : participatieve show
6. La Chocolaterie : INITIATIES EN DEMO’S 27 Van Malderstraat
Opgelet: inschrijvingen 15 minuten op voorhand
14.00 > 14.45 Flamenco (Sofia Yero) : schoenen met hakken, geen sportschoenen!
14.45 > 15.30 Danse orientale (Salwa) + démo Salwa’stroop
15.00 > 16.30 Pole Dance (Sarah Cavenaile) : blote voeten
15.30 > 16.15 Charleston (Collette & Willy) : soepele kleding en schoenen
16.15 > 17.00 Hoola Hoop (Luisa Gherdaoui)
14.00 > 17.30 Ethnic Food Corner : horeca
7. Ultima Vez : HEDENDAAGSE DANS 97 Zwarte Vijversstraat
14.00 > 15.30 Bezoek aan de studio van Wim Vandekeybus & Ten Dans (Seppe Bayens) : showing workshop
8. Zwarte Vijvers (parking) : STREET DANCE
14.00 > 14.30 DJ Sonar (musiek Hip Hop Old School & Fusion)
14.30 > 15.00 Demo’s van Ragga, K Pop, Hiphop door de dansscholen van Molenbeek en Brussel (Hidden Power)
15.00 MolemCapitale (Aboubakr Bensaihi, Yassmina Achahbar, Yahya Habssaoui, Maryam El Ouahabi, Amine Saidada, Adam Djeridi & Céline Gazar) : Rap intermezzo
15.15 DJ Sonar
15.30 Hip Hop (Brahim Rachiki) : showing workshop
15.45 Dansdemo’s door de dansscholen van Molenbeek en Brussel
16.00 DJ Sonar & Free Style Hip Hop
16.30 Tango >< Hip-Hop (No Way Back & Alma Del Sur)
9. Voltaire Plaats : TEXTILES DANSÉS
15.00 / 15.45 / 16.30
Textiles dansés - première étape de travail : een spektakel dat de relatie kleding – lichaam/wereld in vraag stelt. 3 voorstellingen van telkens 30 minuten van en met Perrine Langlais, Anne-Cécile Chane-Tune, Catherine Lievens & Voltaireplaats...
10. Studio Hybrid : HEDENDAAGSE DANS 111 Opzichterstraat
14.00 > 17.00 DANCERS ! : Interactieve databank met videosequenties van allerlei soorten beroepsdansers
14.30 Bud Blumenthal : showing workshop
15h00 Félicette Chazerand : showing workshop
11. Huis van Culturen & Sociale Samenhang : KIDS (4 Mommaertsstraat )
14.30 TERRAIN VÂÂGUE ou Petite Broderie sur l’Ennui (cie Ventre à Terre) : spektakel met hedendaagse dans, vanaf 6 jaar
15.30 Voorstelling van de installatie die ontworpen werd door de stagekinderen en het team MoVart (Dans Centrum Jette)
16.00 > 17.30 Petites bouchées dansées : korte vormen van nieuwe creaties in verband met hedendaagse dans, Indische dans, jazzdans…
16.00 Margam (school Kalavati) : Indisch sprookje en Indische dans
16.30 La Voie de Tao: hedendaagse dans
17.00 Piano Plage : fragmenten uit de muzikale komedie
12. Orient Palace : DANCE @ CAFÉS 7 Pastorijstraat
Actie zoekt burger (Liévine Hubert, Sema Ustin, Angel Kaba, Pitcho Womba Konga, Yassin Mrabtifi)
14.00 > 14.20 actie I
16.00 > 16.20 actie III
13. VK : ALL STYLES DANCE BATTLE 76 Schoolstraat
Battle (Alerte Urbaine)
12.00 > 13.30 Preselecties
14.00 Proclamatie van de 16 geplaatste deelnemers
14.30 > 17.00 1 tegen 1 battle
14. Sint Maria : STREET SHOW
14.00 > 14.50 Les Polissons : Hiphop, groove en manipulaties (cie No Way Back)
15.00 > 15.30 The Rise of Supershowman - Work in progress : tussen de dans, de One Man Show en de Clown (Milan Emmanuel - cie No Way Back)
15. Meelfabrieksplein : PARADE OLLIN
13.00 Ollin (cie Achtli) : vertelwandeling met dansers, muzikanten en een reuzenmarionet - duur 1u00
16. Sint-Jan-Baptist Voorplein : WERELDDANSEN
13.30 Molem Bloco 1080 (asbl LES & Buurthuizen) : Braziliaanse percussie en capoeira
15.45 Ballet Inyange : Rwandese dans
Enkele verrassingen die gedurende het parcours herhaald worden:
Visbank van Laborator R, percussie en capoeira, Rwandese dans en percussie, Ollin parade, dansimprovisaties, de muzikale aak ‘La Molenbeek’…